Vishay Dale RCS060333K0JNEA
Part No.:
RCS060333K0JNEA
Description:
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 0603
Shipping
RCS060333K0JNEA Information
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)