Vishay Dale RCS06031M50FKEA
Part No.:
RCS06031M50FKEA
Description:
RCS0603 100 1M5 1% ET1 E3
Shipping
RCS06031M50FKEA Information
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)