Vishay Dale RCS04023K32FKED
Part No.:
RCS04023K32FKED
Description:
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/5W 0402
Shipping
RCS04023K32FKED Information
Resistance:
3.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)