Vishay Dale RCS04022M20FKED
Part No.:
RCS04022M20FKED
Description:
RCS0402 100 2M2 1% ET7 E3
Shipping
RCS04022M20FKED Information
Resistance:
2.2 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)