Vishay Dale RCS04022K70JNED
Part No.:
RCS04022K70JNED
Description:
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/5W 0402
Shipping
RCS04022K70JNED Information
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)