Vishay Dale RCP1206B25R0GEA
Part No.:
RCP1206B25R0GEA
Description:
RES SMD 25 OHM 2% 2.4W 1206
Shipping
RCP1206B25R0GEA Information
Resistance:
25 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)