Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | RCM SYSTEM CT VERTICAL |
| Manufacturer | Littelfuse/Western Automation |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| For Measuring | - |
| Sensor Type | - |
| Current - Sensing | 6mA |
| Number of Channels | - |
| Output | - |
| Sensitivity | - |
| Frequency | - |
| Linearity | - |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | 12V |
| Response Time | - |
| Current - Supply (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Polarization | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "RCM SYSTEM CT VERTICAL" in Silicon Labs RCM SYSTEM CT VERTICAL.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.