Vishay Dale RCL12259R10JNEG
Part No.:
RCL12259R10JNEG
Description:
RES SMD 9.1 OHM 2W 2512 WIDE
Shipping
RCL12259R10JNEG Information
Resistance:
9.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)