Vishay Dale RCL122533K0JNEG
Part No.:
RCL122533K0JNEG
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description:
RES SMD 33K OHM 2W 2512 WIDE
Shipping
RCL122533K0JNEG Information
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Product Status:
Active
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)