Vishay Dale RCL12181M00JNEK
Part No.:
RCL12181M00JNEK
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description:
RES SMD 1M OHM 1W 1812 WIDE
Shipping
RCL12181M00JNEK Information
Package/Case:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1218
Size / Dimension:
0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)