Vishay Dale RCL0612750RFKEA
Part No.:
RCL0612750RFKEA
Description:
RES 750 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Shipping
RCL0612750RFKEA Information
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)