Vishay Dale RCL061260R4FKEA
Part No.:
RCL061260R4FKEA
Description:
RES 60.4 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Shipping
RCL061260R4FKEA Information
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)