Vishay Dale RCL06121R00JNEA
Part No.:
RCL06121R00JNEA
Description:
RES 1 OHM 5% 1W 1206 WIDE
Shipping
RCL06121R00JNEA Information
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)