Vishay Dale RCG1206220RJNEA
Part No.:
RCG1206220RJNEA
Description:
RES 220 OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
RCG1206220RJNEA Information
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)