Vishay Dale RCC12064R70FKEA
Part No.:
RCC12064R70FKEA
Description:
RCC1206 100 4R7 1% ET1 E3
Shipping
RCC12064R70FKEA Information
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)