Vishay Dale RCC1206390RFKEA
Part No.:
RCC1206390RFKEA
Description:
RCC1206 100 390R 1% ET1 E3
Shipping
RCC1206390RFKEA Information
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)