Vishay Dale RCC120610K0JNEA
Part No.:
RCC120610K0JNEA
Description:
RCC1206 200 10K 5% ET1 E3
Shipping
RCC120610K0JNEA Information
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)