Vishay Dale RCC0603470RFKEA
Part No.:
RCC0603470RFKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RCC0603 100 470R 1% ET1 E3
Shipping
RCC0603470RFKEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCC e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)