Vishay Dale RCA1225100RFKEGLS
Part No.:
RCA1225100RFKEGLS
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description:
RES SMD 100 OHM 2W 2512 WIDE
Shipping
RCA1225100RFKEGLS Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCA-LS
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)