Sullins Connector Solutions RBC36HEYN
Part No.:
RBC36HEYN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
Shipping
RBC36HEYN Information
Number of Positions:
36
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C