Sullins Connector Solutions RBC18HETI
Part No.:
RBC18HETI
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 18POS 0.100
Shipping
RBC18HETI Information
Number of Positions:
18
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C