Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QZ113D230 |
| Manufacturer | CBI |
| Series | QZ |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) |
| Current Rating (Amps) | 150A |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Actuator Type | Lever |
| Number of Poles | 1 |
| Illumination | None |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Approval Agency | CE, CSA, VDE, UL1077 |
The following parts include "QZ113D230" in Silicon Labs QZ113D230.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.