Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | QY113DMU202 |
| Manufacturer | CBI |
| Series | QY |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 80 V |
| Actuator Type | Lever |
| Number of Poles | 1 |
| Illumination | None |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Approval Agency | UL489A |
The following parts include "QY113DMU202" in Silicon Labs QY113DMU202.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.