YAGEO PSP500JB-3K3
Part No.:
PSP500JB-3K3
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 3.3K OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
PSP500JB-3K3 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PSP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Wirewound
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)