Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR03000301004JAC00
Part No.:
PR03000301004JAC00
Description:
RES 1M OHM 5% 2.5W AXIAL
Shipping
PR03000301004JAC00 Information
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2.5W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)