Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR02000209109JR500
Part No.:
PR02000209109JR500
Description:
RES 91 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
PR02000209109JR500 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)