Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR02000203907JA100
Part No.:
PR02000203907JA100
Description:
RES 0.39 OHM 5% 1.2W AXIAL
Shipping
PR02000203907JA100 Information
Resistance:
390 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.2W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)