Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PR01000107502JA100
Part No.:
PR01000107502JA100
Description:
RES 75K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
PR01000107502JA100 Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)