YAGEO PNP5WVJR-73-10R
Part No.:
PNP5WVJR-73-10R
Description:
RES 10 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
PNP5WVJR-73-10R Information
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)