YAGEO PNP1WVJR-52-6R8
Part No.:
PNP1WVJR-52-6R8
Description:
RES 6.8 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
PNP1WVJR-52-6R8 Information
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)