Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PM-DB2762 |
| Manufacturer | Holt Integrated Circuits Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Transformer Type | - |
| Inductance | - |
| ET (Volt-Time) | - |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | - |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.400" W (10.16mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.320" (8.13mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "PM-DB2762" in Silicon Labs PM-DB2762.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.