PE2V019.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | PE2V019 |
| Manufacturer | Pasternack |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SMD Module |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 10 ~ 11GHz |
| Frequency - Center | 10.5GHz |
| Voltage - Supply | 12V |
| Tuning Voltage (VDC) | 0 V ~ 11 V |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -40 |
| Icc Max | 18mA |
| Pushing (MHz/V) | 15 |
| Power (dBm) | 4 -1, +3 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -72 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm) |
| Height | 0.075" (1.90mm) |
The following parts include "PE2V019" in Silicon Labs PE2V019.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.