PE1V31027.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | PE1V31027 |
| Manufacturer | Pasternack |
| Series | - |
| Package/Case | Module, SMA Connectors |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 3.2 ~ 3.4GHz |
| Frequency - Center | 3.3GHz |
| Voltage - Supply | 12V |
| Tuning Voltage (VDC) | 0.5 V ~ 4.5 V |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -15 |
| Icc Max | 25mA (Typ) |
| Pushing (MHz/V) | 98 |
| Power (dBm) | 5 ±3 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -88 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 1.250" L x 1.250" W (31.75mm x 31.75mm) |
| Height | 0.568" (14.43mm) |
The following parts include "PE1V31027" in Silicon Labs PE1V31027.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.