PE1V14003.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | PE1V14003 |
| Manufacturer | Pasternack |
| Series | - |
| Package/Case | 16-SMD, No Lead |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 1.6 ~ 3.2GHz |
| Frequency - Center | 2.4GHz |
| Voltage - Supply | 5V |
| Tuning Voltage (VDC) | 0 V ~ 20 V |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -14 |
| Icc Max | 19mA |
| Pushing (MHz/V) | 4 |
| Power (dBm) | 6 ±2 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -89 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.126" (3.20mm) |
The following parts include "PE1V14003" in Silicon Labs PE1V14003.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.