PE1V11018.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | PE1V11018 |
| Manufacturer | Pasternack |
| Series | - |
| Package/Case | 16-SMD, No Lead |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 1.2 ~ 1.8GHz |
| Frequency - Center | 1.5GHz |
| Voltage - Supply | 15V |
| Tuning Voltage (VDC) | 0 V ~ 20 V |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -12 |
| Icc Max | 23mA |
| Pushing (MHz/V) | 0.5 |
| Power (dBm) | 11 -1.5, 2.5 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -89 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.126" (3.20mm) |
The following parts include "PE1V11018" in Silicon Labs PE1V11018.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.