Stackpole Electronics Inc PCF14JT10M0
Part No.:
PCF14JT10M0
Description:
RES 10M OHM 5% 1/4W PANASERT
Shipping
PCF14JT10M0 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)