Stackpole Electronics Inc PCF14JA33R0
Part No.:
PCF14JA33R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial, Radial Bend
Description:
RES 33 OHM 5% 1/4W PANASERT
Shipping
PCF14JA33R0 Information
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CF
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Panasert
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)