PCA9509GM,125.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PCA9509GM,125 |
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 8-XFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Applications | I2C |
| Input | 2-Wire Bus |
| Output | 2-Wire Bus |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Number of Channels | 2 |
| Delay Time | - |
| Signal Conditioning | - |
| Capacitance - Input | 2 pF |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 3mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-XQFNU (1.6x1.6) |
The following parts include "PCA9509GM,125" in Silicon Labs PCA9509GM,125.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.