PAV3005D.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PAV3005D |
| Manufacturer | Posifa Technologies |
| Series | PAV3000 |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Package | 0 ~ 7 m/s |
| ProdictStatis | Air |
| Sensing Range | 3.3V |
| Flow Sensor Type | - |
| Voltage - Input | I2C |
| Port Size | - |
| Switch Function/Rating | -25°C ~ 85°C |
| Material - Body | |
| Operating Temperature |
The following parts include "PAV3005D" in Silicon Labs PAV3005D.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.