Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PAV1005 |
| Manufacturer | Posifa Technologies |
| Series | PAV1000 |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Package | 0 ~ 7.23 m/s |
| ProdictStatis | Air |
| Sensing Range | 5V |
| Flow Sensor Type | - |
| Voltage - Input | Analog |
| Port Size | - |
| Switch Function/Rating | -25°C ~ 85°C |
| Material - Body | |
| Operating Temperature |
The following parts include "PAV1005" in Silicon Labs PAV1005.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.