
| Image | ![]() |
| Part Number | PANTILT4030HWS |
| Manufacturer | VIETES |
| Series | - |
| Packaging | Case |
| Product Status | Active |
| Type | Human Assist (Cobot) |
| Number of Axes | 2 |
| Maximum Payload | 30kg |
| Work Area (Reach) | - |
| Footprint | 7.520" L x 4.724" W x 10.433" H (191.00mm x 120.00mm x 265.00mm) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | IP66 |
The following parts include "PANTILT4030HWS" in Silicon Labs PANTILT4030HWS.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.