American Electrical Inc. P-420-38103
Part No.:
P-420-38103
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
Shipping
P-420-38103 Information
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C