American Electrical Inc. P-200-50803
Part No.:
P-200-50803
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM
Shipping
P-200-50803 Information
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
16 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C