American Electrical Inc. P-200-50010
Part No.:
P-200-50010
Description:
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM
Shipping
P-200-50010 Information
Number of Positions:
10
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
16 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C