Delevan P1812-473G
Part No.:
P1812-473G
Description:
FIXED IND 47UH 260MA 2.064OHM SM
Shipping
P1812-473G Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
260 mA
Current - Saturation (Isat):
366mA
DC Resistance (DCR):
2.064Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)