Delevan P1812-472G
Part No.:
P1812-472G
Description:
FIXED IND 4.7UH 650MA 401MOHM SM
Shipping
P1812-472G Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
1.131A
DC Resistance (DCR):
401mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)