Delevan P1812-393G
Part No.:
P1812-393G
Description:
FIXED IND 39UH 280MA 1.848OHM SM
Shipping
P1812-393G Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
280 mA
Current - Saturation (Isat):
376mA
DC Resistance (DCR):
1.848Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)