Delevan P1812-183G
Part No.:
P1812-183G
Description:
FIXED IND 18UH 400MA 875MOHM SMD
Shipping
P1812-183G Information
Series:
P1812
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
614mA
DC Resistance (DCR):
875mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)