Amphenol Anytek OQ2353010000G
Part No.:
OQ2353010000G
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS 5.08MM
Shipping
OQ2353010000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C