Amphenol Anytek OQ2271810300G
Part No.:
OQ2271810300G
Description:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
Shipping
OQ2271810300G Information
Number of Positions:
2
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C